Elu on tegelikult palu lihtsam, kui me arvame. Kohtasin hiljuti ühte põnevat naist, kes võttis elu väga hästi kokku kahe lausega. “Elu on tegelikult palju lihtsam, kui me arvame. Me oleme tulnud siia maalima, et elu nautida!” See lause mõlgub mul siiani meeles.
Vastab tõele, et elu on tegelikult väga lihtne, ainult me ise kipume asju ja elu keeruliseks ajama. Miks – ei tea? Ma ei pea silmas lihtsa elu all primitiivset elu, vaid sellist, mis on kerge, ilus, kus pole liigset stressi, ja mis kulgeb sujuvalt ehk inglise keeles “EASY LIFE”. Pean silmas igapäevaelu, suhteid tööl ja kodus. Kui igapäeva elu on lihtne, siis jääb energiat teha keerulisi asju, mis annavad ajule tööd- õppida uusi asju, luua midagi, teha midagi uut jne.
Kuid ma ei tea miks, aga ma kipun vahel ikka “sirgelt metsasihilt” kõrvale kalduma. Ma olen enda jaoks mõtestanud selle nii, et mõtlen, et lähen otse, aga näen tee servas mõnda põnevat seent või põõsast ja lähen uudistama. siis kaon kuhugi metsasügavustesse ja siis on jälle tükk tegemist, et sihile tagasi jõuda. Ma usun, et paljudel on nii. Samas on palju väikseid asju, mis teevad elu lihtsamaks ja mida ma olen juba mitmeid aastaid järginud.
Me ise loome endale stressi, loome oma võitlused, kaotused ja pettumised.
Me ise loome endale elu, loome sellise elu, kus meil on kiire, kus me peame olema kõigega kursis, kõikidele kirjadele vastama, kõiki postitusi vaatama, kõiki “laikima”, kogu aeg arvamus avaldama, igal teatrietendusel käima, igas uues kohas käima jne, jne. Ma olen selles mõttes ammu elanud lihtsat elu. Ma ei pea olema kõige kursis, ma ei käi kõikidel suve-, sügise-, talve- ja kevadüritustel. Ma ei käi kõikidel teatrietendustel. Ma ei käinud vahepeal 10 aastat mitte ühtegi korda teatris ega mitte ühelgi suve-, talve jm lavastusel ja ma ei jäänud mitte millestki ilma. Ma lähen mõnele etendusele, kontserdile, avamisele või muule sündmusele ainult siis, kui seda soovitab minu jaoks väga autoriteetne inimene või mis on tõesti oluline ja tähendusega. Vastupidi, ma olen hoopis võitnud. Ma olen võitnud palju aega ja rahuliku elu.
Minu jaoks on lihtsa elu võtmesõnad järgmised
1. Võta vastu otsus, vahet ei ole milline see on
Ei ole valesid otsuseid. Me teeme parima otsuse, mis ma saame selles olukorras teha. Võttes vastu otsuse, saab edasi liikuda ja see on kõige tähtsam. Kui otsust ei ole on stress.
2. Tee asjad ära
Kui teil tuleb soov midagi teha, siis tee see kohe ära! Kasutage seda hetke, kasutage ära see energia, see laeng, mis siis on. Ära jää mõtlema ega vaagima. Uus hetk, ei ole enam sama, täpselt samasugust olukorda ei tule enam tagasi.
3. Ära tunne ennast süüdi
Ära häbene ega tunne ennast süüdi, kui sulle meeldivad ilusad ja head asjad. Söö häid sööke ja osta häid ja kvaliteetseid asju. Loeb ju kvaliteet mitte kvantiteet. Naudi elu, luba endale midagi head, hellita ennast ja ära tunne ennast sealjuures süüdi!
4. Ära ela kogu aeg säästurežiimil
Kui sa kogu aeg reisid näiteks odavlennu firmadega, ostad võimalikult odavaid säästureise, siis sa ei saagi mitte kunagi nendega rahul olla. Pole mõtet ju kuhugi reisida, kui sa ei ole sellega pärast rahul. Milleks siis minna? Kas elad ainult selleks, et näidata teistele, et sa ka käid kusagil? Ela iseendale. Ära kogu raha “mustadeks päevadeks”. Kui sa kogud raha mustadeks päevadeks, siis need ka tulevad. Kogu raha ilusateks päevadeks ja ilusateks asjadeks.
5. Looda iseendale
Jah, muidu elatakse koos ja pere ning lähedased on vajalikud, aga ei tohi ehitada oma elu üles lootes teistele ja teiste abile. Kui te abi vajate, siis abi tuleb, ja sageli sealt, kust te seda ei oska oodatagi. Pidev abi ootus muudab abituks ja jõuetuks.
6. Ela enda elu ja lase teistel elada nende elu
Ära püüa ega proovige teisi inimesi ümber kasvatada ega veenda neid olema igas asjas teiega samal arvamusel. Ka sõbral ja kaasal võib olla täiesti erinev arvamus sinust. Nad ei ole seetõttu sinu vaenlased ega vastaspoolel. Enne kui lähed teist õpetama kuidas elada, mõtle alati, kas sulle meeldib, et tema sind niimoodi õpetab. Sageli nimetavad seda paljud heaks nõuandeks, kuid see ei ole nii.
7. Ära loo endale vaenlasi, vaid loo sõpru ja sõpruskond
Eestlaste komme on luu endale vaenlane. Sellist suhtumist õhutavad isegi meie telesaated nagu näiteks “Naabrist parem”. Ära sea endale elu põhimotoks kellelgi “Ära tegemist” viha ei kanna kaugele. Kõik, mis sa välja kiirgad peegeldub sulle tagasi. Sinu maailm on selline, nagu sa seda ette kujutad.
8. Õpi olema lihtsalt niisama, ole mitte midagi tegemata
Ole vahepeal lihtsalt niisama, ära planeeri, ära loe, ära korista, ära vaata telekat, ära surfa netis ja ära ole sotsiaalmeedias. Ole lihtsalt niisama ja lase ajal mööduda ja asjadel minna. Ei ole vaja kogu aeg midagi teha. Kõige parem on õppida mitte midagi tegema vahtides pilvi, vaadata kuidas vihma sajab, kuidas lehed langevad, kuidas lumi sajab. Mina olen mitte midagi teinud väikesest peale ja olen mittemidagi tegemise suur meister. Praktiseerin seda pidevalt, st vähemalt korra nädalas ei tee ma vahel terve päeva või pool päeva mitte midagi.
9. Ela olevikus ja tunne rõõmu lihtsatest asjadest
Ära sea endale ega oma lähedastele liiga kõrgeid nõudmisi. Tunne rõõmu lihtsatest asjadest: hea söök, sõbrad, lapsed, pere, ilus ilm, tuulepuhang, naeratus, see, et sul on katus peakohal, et sul on söök laual, et sa oled terve. Pühendu hetkele, ole siin ja praegu, ole kohal. Kasuta ära see ilus hetk, ära lükka elus olemist edasi. Me oleme elus, et elada …
Loe veel blogist kuidas elada oma unistuste elu siit.
Loe minu reisiblogist kuidas reisida üksinda Tšiilis.
Loe ka kuidas olla atraktiivne, tõmmata ligi rikkust, küllust, heaolu ja head õnne siit.
Aastavahetus armastusest dieet elust elustiil jõulud kaalu alandamine keskeakriis keskiga kollageen kuidas elada kuidas elada oma unistuste elu kuidas kaalust alla saada Kuidas olla õnnelik kuidas täita unistusi lendamine Mida toob uus aasta Mindfulness naine naine 50 naine 50 pluss Pühapäev rituaalid salat sügis tervis tervislik eluviis tervislik toitumine tervislikud retseptid toit Toit ja tervis toitumine traditsioonid unistuste elu uus aasta