Mõtted elust ja elu mõtestatusest – 8 olulist küsimust mida endalt siin elus küsida. Kas sinu elu on mõtestatud, motiveeritud, täis armastust, hoolivust või kulub aeg tühja tähja peale? Selle postituse ajendi sain hingedepäevast, mis on meie hulgast lahkunute mälestamise päev. Lahkunutest mõeldakse hästi ja meenutatakse head. Kuid, kui sageli me mõtleme hästi nendest inimestest, kes meid ümbritsevad, meie lähedastest pereliikmetest, sõpradest ja kolleegidest. Kahjuks väga sageli vist ei mõelda hästi, ega ka räägita hästi. Meenub meie ETV-s aastaid jooksnud seriaal “Õnne 13”, kus kogu aeg üksteisega pahura hääletooniga räägitakse ja õiendatakse. See vist on natuke nagu Eesti mall ja kohustus natuke torisedes kõigest ja kõigiga rääkida. Rõõmsat meelt ei tohi olla ja liiga palju ei tohi ka naerda ega naeratada.
Kuid, kui tänasel hingedepäeval mõelda sellele, et iga päeva võiks elada nagu viimase ning anda endast parima. See ei tähenda, et peaks asjadele käega lööma vaid seda, et iga päev tuleks endast anda parim.
Mõtted elust hingedepäeval.
Tänasel hingedepäeval mõtlen ma loomulikult oma vanematele ja vanavanematele ning teistele siit ilmast lahkunud lähedastele. Ma mõtlen oma vanematele tänutundega, sest tean, et nad andsid ja tahtis anda meie kasvatamiseks oma parima. Mina tundsin oma lapsepõlves, et mu vanema mind armastasid ja minust hoolisid võib olla sellepärast on minus endas palju armastust ja hoolivust.
Mõtted, mis mul täna peas on.
Kas ma olen endast andnud parima oma lapse kasvatamisel, selles mõttes, et ta on tundnud, et teda armastatakse, et temast hoolitakse, teda austatakse ja aktsepteeritakse nii nagu ta on. Kas ta on tundnud, et tema elu on turvaline? Kas ma olen olnud olemas ja abivalmis oma lähedaste ja sõprade jaoks?
Meie elu on tänapäeval kiire, kogu aeg on vaja midagi teha, midagi korraldada ja muutusetega kaasas käia.
Kui sageli me tunneme, et meil on ajast puudus, et teeme midagi, kuid alati lükkame midagi homse peale ning see, mis me homse peale lükkame, on sageli oma lähedaste tunnustamine.
Kui sageli me ütleme oma lähedastele, et me neid armastame ja neist hoolime? Kui sageli me ütleme oma lähedastele, et nad on meile olulised?
Mõtted elust enesest – mis on need 8 olulist küsimust mida endalt küsida?
1. Keda ma armastan ja kas tema ka teab, et ma teda armastan ja mida ma sellega peale hakkan?
Kas ma olen seda talle öelnud või millal ma seda talle viimati ütlesin, et ma teda armastan ja ta on mulle oluline?

Veeda iga päev koos oma lähedastega nii, nagu see oleks viimane päev sinu elus. Anna endast parim, sest me ei tea kunagi millal keegi võib meie hulgast lahkuda. Me ei tea kunagi, kui palju aega meile on antud, seega kasutagem seda hästi ja veetkem aega oma armastatutega. Selleks tuleb aega leida.
2. Kas mul on südames kellegi vastu viha või vimma?
Kui sul on mõne pereliikme, sugulase, sõbra, kolleegi või partneriga viha, siis muuda seda suhtumist ja tunnet. Lase sellel minna ja lepi temaga ära. Kui tema ei ole selleks valmis, siis andesta talle enda sisemuses oma mõtetes ja ära kanna endas seda vimma kaasas.
3. Kas ma olen kedagi solvanud ja pole temalt andestust palunud?
Kui sa oled lähedasele haiget teinud või teda solvanud, siis palu andestust. Loobu oma uhkusest ja lepi temaga ära. Kui te pole kedagi mõnda aega näinud, helista talle ja lepi temaga kokku kohtumine.
4. Kas ma elan oma unistuste ja soovitud elu?
Kas sa elad nii nagu sa oled seda ette kujutanud ja soovinud ja kas sa teed seda mida sa oled alati teha tahtnud? Kas sa unistasid millestki lapsepõlves, kuid see unistus ei ole täitunud, sest sa loobusid sellest ja mõtlesid, et see on ebareaalne? Võib-olla on midagi, mida sa ikka tahad teha, kuid kardad ebaõnnestuda?
Mõtle, millised hirmud sind takistavad sinu unistuste täitumisel? Loobu oma hirmudest ja mõtle, mida halba võiks sinuga juhtuda, kui sa prooviksid seda teha millest sa oled unistanud. Ma usun, et sinuga ei juhtuks mitte midagi halba, jäta maha oma hirmud ja liigu oma unistuste poole.
Hirm on meie endi poolt loodud kõige suurem takistus oma unistuste elu realiseerimisel.
Kui sa juba elad oma unistuste elu, siis tunnusta ennast selle eest ja kiida ennast oma tubliduse eest! Ütle, endale, et sul läheb hästi ja järjest paremini.
5. Kas ma teed midagi, mis on oluline, millel on mõte ja missioon?
Töö tegemisel ja tõeliselt olulisel tööl on vahe. Suurema osa ajast veedavad inimesed ebaoluliste ajadega tegelemisega ja on hõivatud tööga ja toimetustega, mis ei ole tegelikult üldse olulised. See on kahjuks aja ja elu raiskamine. Ära raiska oma aega ebaolulistele asjadele, tegele asjadega millel on mõte, mis toovad laias plaanis inimestele ja ühsikonnale kasu.
Tee pigem vähem, ole produktiivne, tegele mõtestatud asjadega mitte ära ole hõivatud.
6. Mida ma teen, et teisi aidata?
Elu ei ole ainult võtmine vaid võtmine ja andmine peab olema tasakaalus. Ära tee midagi eesmärgida saada midagi tagasi või lootuses, et see sama inimene sind aitab. Tõeliselt südamest tulnud heateod on sellised, mille eest tänu ega vastuteenet ei oodata. Mõtle, mida sa oled viimasel ajal teinud mõne inimese abistamiseks?

Siia alla kuulub ka see, kas sa oled inimeste vastu lahke ja viisakas? Kuidas sa teistega räägid? Kas sa oled kaastundlik? Kas sa oled seal kellegi jaoks lihtsalt olemas olnud, et teda lihtsalt kuulata?
Kas olete teinud vabatahtliku tööd või kedagi vabatahtlikult aidanud? Kui se ei tee midagi, et teisi aidata või ei ole seda ammu teinud, siis just nüüd aeg välja mõelda üks asi, mida sa saakisd kellegi heaks teha, ja vii see ellu. Kõige lihtsam viis selleks on hakata lihtsalt mõnele vanemale inimesel, keda sa tunned kuulajaks.
Raha annetamine on muidugi ja tore igasugustesse fondidesse, kuid sageli vajavad inimesed just kuualmist ja sõbralikku inimest enda juures keda on tore oodata ja kellega rääkida.
7. Kas ma olen nii hea inimene, kui arvan, et olen?
Esita endale see küsimus. See on inimlik, et vahel juhtub, et me oleme kannatamatud, isekad ja mitte väga abivalmis ning lahked. Mõtle, mida sa saaksid paremini teha ja proovi selle nimel pingutada, et olla sõbralikum, hoolivam, mõistvam, kannatlikum.
Ei ole lihtne olla hea inimene, vähemalt mitte kogu aeg. Lihtsam on olla isekas, ilma sellele mõtlemata. Kuid mõtle, kuidas sa tahad, et sinusse suhtutakse, suht samamoodi teistesse.
8. Kas ma elan tervislikult ja teen asju kirega?
Kas sa elad oma unistuste elu ja teed asju mida sa armastad või elad elu, mis on igav, loid ja tuim. Mida sa teed ise oma tervise heaks, et sa oleksid terve ja sa oleksid energiga laetud? Muuda tervislik eluviis, toitumine, liikumine oma igapäeva elu osaks. Unusta ja jäta maha ebatervislikud harjumused. Liikumine ja tervislik toit on need mis annavad sulle energiat. Tervislikke toite saad valmistada näiteks minu heade Vahemere maade retseptide järgi mida leiad e-raamatust siit.
Kui sa oled energiaga laetud, siis oled sa laetud ka ideega, oled loov, rõõmus, särav. Kui sa oled laetud energiaga, siis saad sa suunata oma energia kasulikesse mõtestatud tegevustesse, aidata teisi, luua.
Kõike mida teed tee kire ja armasusega, see annab elule mõtte!
Esita endale need küsimused regulaarselt, et need muutuksid sinu elu osaks ja harjumuseks elada õnnelikku positiivset elu.
“We are always getting ready to live but never living.” – Ralph Waldo Emerson “Me oleme alati valmis elama, kuid ei ela kunagi.”
Loe armastuse kohta siit.
Kui soovid oma elu muuta siis soovitan Life Coach vastuvõttu. Vaata elu arengutreeneri kohta siit.