Mees peaks olema perekonna pea ja naine mehe kael, nii vähemalt öeldi vanasti. Seda ütlust saab mitut moodi tõlgendada, mõista ja lahti mõtestada. Üks on igatahes selge, füüsiliselt ei saa üks ilma teiseta adekvaatset eksisteerida ega toimetada. Üks sõltub teisest, pea vaatab sinna kuhu kael keerab. Mehed on aga identiteedikriisis ja ei leia oma rolli kaasaegses pereelus ja kaasaegse naise kõrval.
Naised võitlesid oma võitlused, said valimisõiguse, õiguse haridusele, tööle, kariäärile, edule ja vabadusele. Lisaks kõikidele neile õigustele on Eestis jäänud aga naiste õlgadele enamasti lisaks neile õigustele ikkagi kõik kodused kohustused kanda. Ehk siis naine peab olema: haritud, edukas, sportlik, ühiskondlikult aktiivne, sünnitama vähemalt kolm last, hoidma kodu korra, tegema hästi ja tervislikult süüa ja olema sealjuures veel hoolitsetud, hea väljanägemisega, rõõmsameelne ja seksikas. Ega midagi pole öelda, kes teeb see jõuab ja Eesti naine jõuab seda kõike. Kuid jõuab teatud aja ja teatud vanuseni ja selle hind on tegelikult kõrge. Olles kogu seda kohustuste ja surve koormat kandnud juhtub sageli nii. Kui naine on saanud umbes 45 või midagi sinna kanti, leiab mees, et tema naine, kes kunagi oli noor ja särav, on nüüd vana, väsinud, tüdinenud, tujutu ja närviline ning otsustab selle nö aegunud mudeli nagu autogi uue, kiirema ja kaasaegsema mudeli vastu välja vahetada. Palju õnne mees! Kas see on lahendus?
Mees kui perekonna pea, kes on sellist meest viimasel ajal kohanud?
Mehe roll perekonna peana ei tähenda seda, et tema teeb otsused, ütleb, keelab ja käsib. Sageli on kaasaegne urbaniseerunud mees on võtnud endale selle raske rolli, et “esindab peret” tööl, spordiüritustel, firmapidudel, pubides, ööklubides ja kasiinodes. Kas see ongi kaasaegse linnamehe roll? Aga linnamehed on meil enamus mehi, sest keskküte ja soe vesi on meil juba ammu jõudnud igasse majapidamisse. Naine peab panema lapsed magama ja ka ise õhtul õigel ajal magama minema, et hommikul jälle täiel rinnal rassima asuda. Lisaks laste kasvatamisele on muidugi naiste rolliks jäänud ka mehe, tema riiete, tervise, toitumise jm eest hoolitsemine.
Kindlasti on mingis mõttes eesti naised ise süüdi, et nad on hakanud algusest peale (mõtlen iga paari suhte algusest) mehi poputama ja kõike ette taha ära tegema, et mees ikka temaga rahul oleks ja naiseks ära võtaks. Millegipärast on eesti naisel ikkagi väga suur soov või ühiskondlik surve saada nö “tanu alla”. Siis kui “tanu all” on ära käidud, siis on kohe kergem hingata, mis siis, et lahus ja “aasta ema” tiitel võib tulevikus saamata jääda, aga ühiskondliku surve pärast ei ole vaja enam muretseda.
Mida ootab üks naine tänapäeval mehelt?
Kõige lihtsam on välja tuua olulised asjad punktidena, kusjuures need ei ole mingis tähtsuse järjekorras. Loomulikult on esimene asi armastus, aga see on nii lai mõiste millest paljud ei saagi aru, mis see armastus on.
Seega, mida naine mehelt ootab, ehk siis milline on mehe roll tänapäeva naise kõrval.
- austust;
- tähelepanu ja viisakust;
- aktsepteerimist, et naine on selline nagu ta on;
- aktsepteerimist, et naine on temaga võrdne partner;
- huvitumist sellest, kuidas naisel tegelikult läheb ja mida ta teeb;
- kallistamist ja lihtsalt kaisus hoidmist;
- rääkimist: räägi endast ja oma mõtetest, ära räägi alati tööst või teistest (sõbrad, lapsed, naabrid);
- naise tegelikku ära kuulamist ilma õpetamata ja targutamata;
- ühiseid hobisid;
- võrdset vastutust lastega tegelemisel. See ei ole mitte ainult raha andmine, asjade ostmine, laste kuhugi ringi, trenni, spordiklubisse viimne, vaid lastega rääkimine või lastega ka koos vaikimine, muinasjuttude lugemine, lugude jutustamine, koos millegi meisterdamine, loomade või taimede eest hoolitsemine, ka koristamine ja muude kodutööde tegemine koos lastega;
- kodutööde võrdset jagamist: nii koristamine kui söögi tegemine ja pesu pesemine;
- muidugi romantikat
Romantika ei ole mitte üks roos vaasis, vein ja küünlad, nii nagu seda paraku tänapäeval arvatakse, et sellest piisab. Sellest kuidas mees saab tuua naise ellu rohkem romatikat kirjutan mõnes järgmises postituses.
Romantika on see kui mees oskab süüa teha ja just millegi erilise tegemine. Näiteks piparkookide küpsetamine.

Mees peaks olema iseseisev!
Tänapäeva probleem on see, et mehed ei ole iseseisvad. Ikka veel on mehi kes ei saa hakkama kodu ja oma asjade korrashoiuga. Pean silmas pesu pesemist, oma riiete korras hoidmist, tubade koristamist, poest ostude tegemist (nii riided kui söögid).
Miks see nii on? Selles, aga on väga palju süüdi naised ise, alustades emadest. Emad, äge nunnutage oma poegi, laske neil ise kasvada ja laske neil meheks kasvada. Ärge tehke nende eest asju ära ja ärge võtke neil ära vastutust.
Nüüd ka üleskutse naistele. Ärge olge meestele nagu emad. Kui palju ma näen, et eesti naine hakkab kohe ise kraamima, koristama, asjatama, üritusi korraldama, teatri pileteid ostma, reise planeerime ja mehel nö nina nuuskama. Laske meestel olla mehed!
Loe ka blogist “Kuidas elada oma unistuste elu”.
See ei ole õige, kallid naised, sama asja tõi ka Kanal 2 uue aasta ennustuses välja Kirsti Timmer. “Eesti naised on mehele nagu emad”. Loe Kirsti Timmeri postitust keskeas kriisis meeste kohta siit.