Aastavahetus ja jõulud on pidude hooaeg, ahvatlusi on palju ning sageli kipub sellel ajal tekkima väsimus ning kehakaal kipub kasvama. Siit tulevad mõned minu nõuanded ja nipid kuidas elada aastavahetus ja jõulud nii üle, et sa kaalus juurde ei võtaks.
Aastavahetus on ukse ees ja pidude hooaeg on alanud
Pidude hooaeg on juba alanud ning paraku on sageli nii, et sellel ajal kipub kaal tõusma. Kuidas toituda ja mida teha pidude hooajal, et pidustusi saaks nautida, kehakaal ei tõuseks ja energiatase säiliks.
Peole minek
1. Nõuanne – ära pinguta üle uute riiete ostmise ja otsimisega.
Tean, et uued riided ja aksessuaarid annavad alati hea enesetunde. Selle hea enesetunde pärast ostetaksegi uusi asju, kuid kui sul on kiire ja aega napib, siis pigem tee lahti kapi uks ja vaata, kas sul on seal midagi ilusat, mida sa pole ammu selga pannud. Minul on küll palju kleite, mis lihtsalt vahel ununevad. Seega tee esmalt kodus väike kapi tuultus enne kui tormad poodi uusi riideid ostma. Teinekord aitab lihtsalt väikese aksessuaari lisamine, et kõik tunduks sulle värske ja uus. Näiteks: pross rinda, sallike kaela lehvima, uued sädelevad kõrvarõngad, uus käevõru jne. Või vaata oma ehete karpi, äkki on sul seal midagi mida pole ammu kandnud. Oledki oma “rõõmu süsti” kätte saanud ja pole selleks rohkem energiat kulutanud, kui oled saanud. Ma võin öelda omast käest, et igale naisele meeldib riideid proovida. Mine nüüd kohe peale lugemist oma kappi vaatama ja tee riiete proov juba täna ära. Siis oled peoks valmis!
2. Liiguta ennast natuke enne peole minemist.
Ma ei pea silmas, et peaksid kohe tegema 1 tund treeningut, see on liiga väsitav. Kuid liiguta ennast natukene. Näiteks tee kükke, õlaringe, puusaringe, venitusi-, painutus- ja sirutusharjutusi. Pane tempokas muusika mängima ja tee üks võik kaks tantsu peegli ees. Liiguta tantsides kogu keha ja ka käsi selline liikumine suurendab su energiataset. Tee make up ja soeng. See kuidas juuksed välja näevad on väga oluline. Natukene lokke või siis üles tõstetud soen teeb kohe nooremaks.













3. Ära mine peole tühja kõhuga!
Kui sa ei ole pool päeva või veel halvem terve päeva söönud, siis kui sa lähed tühja kõhuga peole, siis on üsna kindel, et sööd seal liiga kiirest ja liiga palju. Söö enne peole minemist natukene, näiteks: kerge salat, mõned mandlid või pähklid. Mõni puuviljaamps šokolaadiga või joo klaas värskendavat vitamiinivett. Vt foto üleval.
4. Naerata endale peegi ees enne välja minemist!
Naerata endale ja vaata, kuidas su nägu läheb särama, kortsud silenevad ja stress väheneb!
5. Rahune enne väljaminekut või enne külaliste saabumist.
Kui peoriides on seljas, soeng ja make up tehtud, siis istu korraks. See on selleks, et üle minna teise energiasse. Teate küll, et venelastel on komme istuda enne teele minekut ja see on täiesti hea ja õige asi, mida ma soovitan teha.
Seega: istu, lõdvesta nägu, õlad, kogu keha. Hinga sügavalt nina kaudu sisse ja pikalt suu kaudu välja. Väljahingamise ajal lase ennast hästi lõdvaks ning võid isegi teha ohke, kui välja hingad, et tunned, kuidas stressitase väheneb.
Peol olles
- Ära tõsta korraga endale palju sööki taldrikule. Esmalt söö natukene ja pea vahet.
- Arvesta, et ka joogid täidavad magu ja annavad kaloreid.
- Kui on võimalust, siis tantsi. Tantsimine on hea füüsiline treening ning paneb kogu kehas energia liikuma.
- Tee nalja ja naerata.
- Tõuse lauast püsti ja liigu.
- Kui sa oled ise võõrustaja, siis organiseeri mõni lauamäng või liikumist nõudev mäng, et mitte kogu aeg laua taga istuda.
Aastavahetus ja jõulud ning söök ning jook
Mõned olulised punktid joogi ja söögi kohta pidulaual. Jõulud ja aastavahetus on tähis ja ilus aeg ning minu soovitused selleks ajaks on alljärgnevad.
JÄRGI REEGLIT
Pigem kvaliteetsem ja kallim ning väiksem kogus, kui odav toit ja jook ning suur kogus!
Seega:
- Pigem paar pitsi head konjakit või kokteil kui pudel veini.
Vein ei ole pidude jook, see teeb uniseks ja uimaseks. 1-2 klaasi head veini (sõltub klaasi suurusest) on söögi kõrvale on ok. Edasi tee väike vahe ning hiljem, mõne tunni pärast, võta kohvi või tee kõrvale või lihtsalt 1 pits head konjakit. Pea vahet enne kui võtad järgmise pitsi.
- Pea meeles, et alkoholi juuakse hea mitte halva ensestunde saamiseks!
Seega pea piiri ja vahet enne kui tõstad järgmise klaasi!
- Joo vett.
Kui jood alkoholi või sööd rohkem, siis on oluline juua vett. Vesi aitab organismil selle kõigega paremini hakkama saada ning toksiinidel ja jääkainetele kiiremini organismist välja tulla
- Lõpeta söömine hiljemalt kell 22 ja alkoholi joomine hiljemalt kell 24.
See reegel kehtib muidugi siis, kui pidu kestab üle südaöö. Kui pidu lõpeb varem, siis peaksid lõpetama söömise ja joomise vähemalt 3 tundi enne magamaminemist. Kui sa lõpetad söömise ja alkoholi tarbimise enne südaööd ja edasi jood vett, siis ei ole sul järgmisel päeval peavalu ega nö “pohmelli”. Ka liiha hilja söömisest tekib nö “ülesöömise pohmell”. Peale südaööd söödud söögid ja joogid jäävad sulle organismi terveks järgmiseks päevaks. Miks see nii on, ei oska öelda, kuid olen seda omal nahal, oma elus palju tunda saanud. Kui 24:00 lõpetad ja jood ainult vett, siis on järgmisel päeval enesetunne täiesti normaalne.
Siit väike kalorite spikker peo ajaks:
- 1 klaas valget/punast veini = 122 – 135Kcal
- 1 klaas õunasiidrit = 118Kcal
- 1 pits kanget alkoholi = 68Kcal
- 50 g hallitusjuustu = 177Kcal
- 1 seakaela tükk 231Kcal
- 1 keskmine keedetud kartul 77Kcal
- 100g kartulisalatit 145Kcal
- 1 piimašokolaadi komm = 50Kcal
- 1 Raffaello komm = 63Kcal
- 9 suuremat krevetti = 59Kcal
- 12 sparglivõrset = 36Kcal
- 1 tl suhkrut = 10Kcal
- 1 keskmine latte kohv = 148Kcal
Aastavahetus ja toidud
Söö rohkem, kana, kala, köögivilju, sparglit, koogi asemel puuvilju.
Lihtsaid retsepte aastavahetuseks ja jõuludeks, mis on kerged valmistada, põnevad ja millega kaalus juurde ei võta leiad e-kokaraamatust siit.
Aastavahetus ja jõulud on nautimiseks – ära stressa!
- Kui sa sõid ühel päeval ja peol liiga palju, siis tee järgmised paar päeva paus raskematele ja rasvastele toitudele ja söö suppi ning salatit.
- Käi rohkem väljas värskes õhus ja liiguta ennast, et ära kulutada kalorid, mida toitudest saad.
- Naerata ja tee nalja. Nali ja naer vähendavad stressi.
- Maga ennast välja! Kui öösel ei saanud magada, siis tee päeval väike iluuni.
- Peamine on mitte kalduda äärmustesse! St proovida püsida ja hoida ka pidude ajal oma elu ja toitumine tasakaalus.
Tee jõulude ja aastavahetuse vahel
organismi puhastust ehk detoks.
Kuna jõulud on enne aastalõppu, siis juhtub sageli nii, et peale jõule proovid selga kleiti, mida sa tahtsid kanda aastavahetusel, kuid selgub, et kleit on kitsas ja lukk ei lähe kinni. Kui soovid kiirest kaalus 1-3 kg maha võtta, siis selleks on võimalus olemas.
TEE LÄBI 2 – 3 PÄEVAGA ORGANISMI PUHASTUS EHK DETOKS
ära nälgi, näljaga kaotatud kilod tulevad kiiresti 2 – 3 kordselt tagasi!
Kuidas detoksit teha leiad juhendi ja retsepte siit:
Loe postitusest veel kuidas pidude ajal olla särav ja ilus siit.
Loe veel aastavahetuse ja jõulude tähistamisest siit.
Postituse esikaane foto on väikesed pannkoogid kalamarjaga. Retsepti leiad siit.